Na początku tego miesiąca (wrzesień 2018) na rynku pojawiły się dwa nowe produkty od polskiej marki Ecoperla. Są to preparaty stworzone z myślą o osobach, które już mają u siebie stacje filtracji wody. Poznajcie prosty sposób na konserwację swoich urządzeń filtracyjnych!

Jak już wiadomo, praktycznie każde większe urządzenie, które z założenia ma nam służyć przez długie lata, wymaga pewnego rodzaju pielęgnacji i konserwacji. Takie działania wykonuje się regularnie w celu zapewnienie właściwej czystości i wydajności.

Nie inaczej jest w przypadku urządzeń filtrujących wodę. Trzeba o nie dbać i pilnować, aby były czyste, by osiągać najlepsze efekty filtracji, cieszyć się zdrową i bezpieczną wodą.

O tym, aby samodzielny serwis sprawiał jak najmniej kłopotów, pomyślała polska marka Ecoperla. Do szerokiego asortymentu dołączyły preparaty Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter.

Czym jest Ecoperla Antibacter?

Ecoperla Antibacter jest wydajnym środkiem czyszczącym, w którego składzie można znaleźć dużą zawartość aktywnego chloru. Ma kilka zastosowań i można go używać do każdego rodzaju filtra wody.

Dawkowanie Ecoperla Antibacter do zmiękczaczy wody i podobnych urządzeń opiera się na wlaniu całej zawartości fiolki do wewnętrznej studni znajdującej się w zbiorniku na sól. Po aplikacji należy odczekać około 10 minut i wymusić proces regeneracji.

W przypadku systemów odwróconej osmozy należy postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez producenta filtra. Przy standardowych systemach odwróconej osmozy (ze zbiornikiem magazynującym wodę) zazwyczaj wystarczy użyć całego płynu.

Warto nadmienić, że w przypadku odwróconej osmozy, Ecoperla Antibacter jest bardzo łatwy i szybki w zastosowaniu. W porównaniu z tradycyjnymi tabletkami dezynfekującymi, nie trzeba czekać aż się rozpuści. Dzięki temu cały proces oczyszczania filtra jest znacznie krótszy.

Ecoperla Antibacter jest przeznaczony:

  • Dla właścicieli zmiękczaczy wody, jeśli chcą, aby ich urządzenie było cały czas utrzymywane w należytej czystości
  • Dla osób, które wykonują roczny serwis odwróconej osmozy – filtr należy dokładnie oczyścić za pomocą Ecoperla Antibacter jeszcze przed zamontowaniem nowego, rocznego zestawu wkładów. Preparat dokładnie oczyści klosze, wężyki, zbiornik, a nawet wylewkę.
  • Dla osób, które mają nieużywaną stację filtracyjną i chcą ponownie zacząć z niej korzystać – dezynfekcja przyda się w celach profilaktycznych
  • Koniecznie należy użyć Ecoperla Antibacter, gdy doszło do zanieczyszczenia bakteriami w instalacji.
  • Dla osób, które chcą zachować swoje urządzenie filtracyjne w jak najlepszym stanie – nie od dziś wiadomo, że czystość systemu przekłada się na jakość filtrowanej wody
  • Kiedy okaże się, że wyniki wykazały obecność bakterii w instalacji, a użytkownicy przez jakiś czas nieświadomie korzystali z takiej wody
  • Dla osób, które wyczuwają dziwny zapach wody po filtracji odwróconą osmozą, a wkłady zostały już wymienione.

Do czego służy Ecoperla Antidotum?

Ecoperla Antidotum to granulowany produkt przeznaczony do czyszczenia i ochrony złoża w zmiękczaczach wody. To doskonały sposób na usuwanie zanieczyszczeń takich jak żelazo, mangan i inne metale z powierzchni żywicy jonowymiennej.

Dozowanie nie jest skomplikowane i nie wymaga dodatkowego odmierzania. Wystarczy wsypać cały granulat do studni zmiękczacza wody, odczekać chwilę aż granulat się rozpuści i wymusić regenerację złoża. Podczas tego procesu wszystkie metale ciężkie zostaną usunięte z żywicy.

Preparat jest przeznaczony do każdego zmiękczacza wody – niezależnie od modelu, zawsze zadziała tak samo dobrze. Na problem metali w wodzie i w zmiękczaczach narażeni są tak samo użytkownicy wody wodociągowej i studziennej. Żelazo i podobne substancje występują zawsze, więc w każdym przypadku będą odkładały się na złożu pozbawiając je właściwości.

Ecoperla Antidotum należy zastosować koniecznie, jeśli w wodzie pojawiły się przekroczenia omawianych substancji.

Stosowanie tego środka dedykowanego zmiękczaczom wody niesie ze sobą kilka szczególnych zalet:

  • Wydłuża żywotność zmiękczacza wody – wydłużenie okresu użytkowania żywicy ma realny wpływ na oszczędności. Dzięki regularnemu stosowaniu Ecoperla Antidotum nie trzeba tak często wymieniać złoża (ta procedura to koszt nie tylko samego materiału, ale i usług świadczonych przez wykwalifikowaną ekipę serwisową)
  • Gwarantuje filtrację wody na najwyższym poziomie – żywica jonowymienna pozostaje tak samo wydajna przez cały czas, a więc woda jest zmiękczana w oczekiwanym stopniu
  • Urządzenie staje się bardziej odporne na awarie

Pielęgnacja i konserwacja na miarę każdego urządzenia

Oba produkty wyróżnia na tle innych prostota stosowania. Nie wymagają odmierzania czy przechowywania do kolejnego użycia. Bardzo upraszczają cały proces serwisowania, a także spełniają swoją rolę w sytuacjach, do których zostały przeznaczone.

Kolejnym plusem Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter jest to, że można ich używać do różnych typów urządzeń, niezależnie od producenta. Są uniwersalne i niedrogie.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki premierze produktów Ecoperla więcej osób zdecyduje się zadbać o swój filtr wody i czerpać z jego eksploatacji jak najwięcej.