Jedną z popularniejszych metod na dostarczanie wody do domów jest podłączenie do wodociągów, skąd dostarczana woda musi spełniać wszelkie normy, jeśli chodzi o jakość. Jednak nie każdy ma możliwość skorzystania z takiej opcji. W takim przypadku wykorzystywać trzeba wodę ze studni, która niekoniecznie jest dobrej jakości.

Zanieczyszczenia w wodzie

Badania wody wiejskiej pochodzącej ze studni wykazują, że w większości przypadków nie jest ona zdatna do picia. Najczęstszym problemem, który można zaobserwować jest jej skażenie przez ścieki gospodarcze. Sam problem wody ze studni wynika przede wszystkim z nieodpowiedniego uszczelniania samych studni, do których przenikają różnej maści zanieczyszczenia.

Kolejnym problemem, na który warto zwrócić uwagę jest nadmiar żelaza. Woda ze studni, w której odnotowano zbyt dużą ilość żelaza jest niesmaczna. Tak samo jest z potrawami, które są przygotowywane na jej podstawie.

Jak sobie radzić z zanieczyszczoną wodą?

Problem zanieczyszczonej wody można rozwiązać bardzo szybko. Stacja wielofunkcyjna jest pewnego rodzaju multifiltrem, który idealnie radzi sobie w oczyszczaniu wody. Sam montaż także jest prosty i intuicyjny. Stację instaluje się przy wejściu wody do budynku. Modelem godnym uwagi jest stacja polskiej marki z serii Ecoperla Multitower.