Filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra to doskonały sposób na wodę pozbawioną zanieczyszczeń mechanicznych. Konstrukcja filtra umożliwia prostą regenerację wkładu filtracyjnego za pomocą zaworu kulowego. Trzeba go odkręcić lub zamontować automat, który to zrobi. Włoski producent zaproponował nowe rozwiązanie w tym zakresie. Automatyczny zawór spustowy z timerem K-Matic dedykowany serii Hydra właśnie pojawił się na rynku.

Na czym polega płukanie wsteczne w filtrach Hydra?

Płukanie wsteczne w filtrach z serii Hydra Atlas Filtri jest możliwe dzięki specjalnej budowie korpusu filtra. Nie wymaga tym samym zmiany kierunku przepływu w całej instalacji, a sam mechanizm czyszczenia jest dość prosty. Po otwarciu specjalnego zaworu znajdującego się w dolnej części filtra, woda jest kierowana na jego nieużywaną część, która podczas normalnej eksploatacji nie ma kontaktu z przepływającą wodą (nie ma tu zatem zanieczyszczeń). Płukanie można wywoływać ręcznie lub za pomocą automatu. Poznaj, więc zalety nowego K-Matic!

Zawór, który automatyzuje czyszczenie filtrów Hydra – K-Matic

Jeśli chcesz zautomatyzować proces płukania filtrów samoczyszczących, ale nie masz dostępu do źródła zasilania w miejscu montażu filtra, K-Matic jest właśnie dla Ciebie.

Ten automatyczny zawór spustowy to urządzenia wyróżniające się na rynku wyjątkowo prostym montażem oraz kompaktowym rozmiarem. Idealnie sprawdzi się w Twojej piwnicy lub kotłowni. Z pomocą K-Matic zaprogramujesz czas płukania, odstępy między cyklami lub wywołasz płukanie natychmiastowe. Zastosowane przez producenta, zabezpieczenie przed zbyt niskim poziomem naładowania baterii chroni urządzenie przed awarią. Duży panel z ledowymi lampkami ułatwia obsługę.

Sprawdź, czy K-Matic to rozwiązanie dla Ciebie i zautomatyzuj pracę swojego filtra, aby bez przeszkód cieszyć się czystą wodą z Twojego kranu.