W supermarketach oraz wielu innych, niespecjalistycznych sklepach można dziś nabyć różne filtry do wody. Czy oznacza to, że woda w blokach mieszkalnych nie nadaje się do spożycia bez oczyszczenia? Czy filtry z supermarketów w czymkolwiek pomagają? A może należy kupować kolumny węglowe, czyli coś bardziej zaawansowanego, dostępnego tylko w specjalistycznych sklepach?

Filtr z supermarketu a kolumna węglowa

Filtry powszechnie dostępne najczęściej przede wszystkim oczyszczają wodę z tak zwanych zanieczyszczeń mechanicznych. Jeśli chodzi o usuwanie związków organicznych to posiadają już one duże ograniczenia. Ceniona wysoko kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower natomiast chroni zarówno przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, jak na przykład piasek, jak i przed metalami różnego rodzaju oraz przed chlorem i innymi tego typu związkami. Czy oznacza to więc, że należy rezygnować z ogólnodostępnych filtrów i każdy powinien sobie sprawić kolumnę węglową? Wydaje się, że byłaby to jednak znacząca przesada.

Kolumna węglowa – komu niezbędna?

Kolumny węglowe są potrzebne jedynie wtedy, kiedy stężenie zanieczyszczeń jest skrajnie wysokie. Tradycyjny filtr natomiast również może dawać pewne korzyści, jak na przykład poprawa smaku wody.

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.