Ponieważ twarda woda znajduje się w większości gospodarstw domowych, to właśnie ona służy nam do przyrządzania posiłków. Podczas jej gotowania wytrąca się kamień, który może wpływać na smak potraw. Dotyczy to również gorących napojów, takich jak kawa czy herbata.

Osad zbiera się zarówno na ich powierzchni, jak i na ściankach kubków, szklanek czy filiżanek. Jest to kłopotliwe nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim wtedy, gdy przyjmujemy gości. Żeby uniknąć takich sytuacji, należy zainstalować specjalny zmiękczacz wody. Zredukuje on jej twardość do optymalnego poziomu, co zapewni wysoką estetykę podania herbaty oraz kawy.

Zmiękczacz wody wart uwagi

Jednym z wartych polecenia zmiękczaczy wody jest model polskiej marki z serii Ecoperla Softower. Urządzenie to sprawi, że jony magnezu i wapnia, które odpowiadają za dużą twardość wody, zostaną wyeliminowane. Usunięte zostaną również niewielkie stężenia manganu i żelaza.

Komponenty, które zostały zastosowane w Ecoperla Softower, posiadają najwyższą jakość. Złoże filtracyjne to wysokiej klasy, certyfikowana żywica monosferyczna, która charakteryzuje się wysoką wydajnością. Głowica, która służy do sterowania urządzeniem nie ulega awariom, co jest dodatkowym atutem tego produktu.

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.