Na pewno już nie raz zwróciłeś uwagę na osad na dnie czajnika. Czy wiesz, że za to zjawisko odpowiada wysoki stopień twardości? Podobny kamień gromadzi się też w rurach i kotle grzewczym. Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się tego problemu, a przy okazji chciałbyś poprawić walory wody spożywczej, to mamy na to doskonały sposób!

Coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych chce nie tylko uporać się z problemem wszechobecnej twardej wody, ale ich ideą staje się również rezygnacja z kupowania ciężkich zgrzewek wody butelkowanej i zastąpienia ich smaczną wodą z własnego kranu.

Wiele osób nie decyduje się na spożywanie wody kranowej, mimo jej całkiem dobrych parametrów, ze względu na to, że zapach i smak nie są wystarczająco przekonujące.

Jak w łatwy i ekonomiczny sposób uzyskać w domu wodę miękką i smaczną? To pytanie pojawia się coraz częściej, a my mamy na nie bardzo dobrą odpowiedź!

Woda miękka i smaczna – teraz to możliwe!

Do tej pory najczęściej proponowanymi rozwiązaniami w zakresie zmiękczania wody i nadawania jej odpowiednich właściwości organoleptycznych były stacje uzdatniania wody składające się z oddzielnego zmiękczacza wody oraz dużej kolumny węglowej. Szkopuł tkwi jednak w tym, że nie każde gospodarstwo domowe dysponuje warunkami na montaż takiego zestawu.

Alternatywą może być zmiękczacz wody współdziałający z filtrem narurowym wypełnionym węglem aktywnym, jednak jest to sposób wymagający wiele uwagi i zaangażowania użytkownika z powodu częstej potrzeby wymiany węgla aktywnego na nowy (zazwyczaj co 3 miesiące).

Niedawno w branży uzdatniania wody pojawiła się bardzo ciekawa propozycja na pozyskanie miękkiej i smacznej wody w domach o ograniczonej ilości miejsca na montaż systemu uzdatniającego. Kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym powinien bez trudu zażegnać wymienione problemy, a przy okazji nie zająć zbyt wiele przestrzeni.

Premiera jednego z takich niezwykłych produktów odbyła się pod koniec lutego. Polska marka Ecoperla zaprezentowała Ecoperla Hero – innowacyjne, wydajne i niezwykle ekonomiczne urządzenie 2 w 1.

Jak Ecoperla Hero oczyszcza wodę?

W kompaktowej obudowie zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero zmieściło się aż 40 litrów najwyższej klasy mieszanki filtracyjnej. Na ten moment to jedyne tak duże urządzenie spełniające funkcję dwóch filtrów dostępne na rynku.

Na całą pojemność składa się 10 litrów węgla aktywnego (pierwsza warstwa) oraz 30 litrów żywicy jonowymiennej (druga warstwa).

Węgiel aktywny doskonale przygotowuje wodę do picia. Podczas filtracji na swojej porowatej powierzchni adsorbuje chlor, jego pochodne, pozostałości dezynfekcji, związki organiczne, pestycydy oraz całą gamę innych substancji odpowiedzialnych za nadawanie wodzie niekorzystnych właściwości.

Dzięki niemu woda staje się naprawdę smaczna, odzyskuje swój neutralny smak oraz zapach. Jest dobra nie tylko do bezpośredniego wypicia i zgaszenia pragnienia, ale również jako baza różnych sosów, zup, kaw oraz herbat. Z pewnością dobrze wydobędzie najważniejsze nuty aromatyczne i sprawi, że wszystkie przygotowane dania i napoje będą wyglądały smakowicie.

Węgiel aktywny przykrywa warstwę żywicy jonowymiennej. Eksperci zgodnie twierdzą, że to bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób na żywicę nie przedostają się zanieczyszczenia, które mogłyby skracać jej żywotność.

W dodatku węgiel aktywny został zaimpregnowany srebrem. To ogromna zaleta, ponieważ zarówno mieszanka filtracyjna, całe urządzenie oraz przepływająca przez nie woda są chronione przed skażeniem mikroorganizmami. Srebro stanowi swoistą powłokę bakteriostatyczną, na której nie dochodzi do rozwoju choćby bakterii.

Aż ¾ mieszanki złóż stanowi monosferyczna żywica jonowymienna. Właśnie na niej zachodzi proces redukcji stopnia twardości wody. 30 litrów złoża jest w stanie zapewnić miękką wodę nawet w dużych gospodarstwach domowych. Właśnie taką pojemność mają największe kompaktowe zmiękczacze wody.

Warstwy – niepodważalna zaleta

Węgiel aktywny i żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero stanowią dwie, odrębne warstwy. Nie ma mowy o ich zmieszaniu nawet podczas automatycznego płukania przeciwprądowego. Dzięki temu

  • Węgiel zawsze ochrania żywicę jonowymienną
  • Możliwe jest osiągnięcie tak wydajnego i kompleksowego oczyszczania wody
  • Możliwa jest łatwa wymiana złóż filtracyjnych na nowe. Żywica jonowymienna jest tak samo wydajna przez około 7-10 lat, ale węgiel aktywny zazwyczaj działa do 3 lat (zależnie od ilości i jakości filtrowanej wody). Można go wymienić bez żadnych problemów.

Jeśli złoża filtracyjne mieszałyby się ze sobą, nie można by było osiągać takich efektów.

Wysoka jakość każdego komponentu Ecoperla Hero

Każda, nawet najdrobniejsza część w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero została wykonana z największą dbałością i precyzją. Wszystkie składowe tego niezwykłego produktu pochodzą od gigantów w branży uzdatniania wody.

Głowica sterująca wraz z obudową zostały zaprojektowane i stworzone przy współpracy marki Ecoperla z amerykańskim pionierem w produkcji głowic sterujących, firmą Clack. Taki partner gwarantuje nie tylko solidne materiały, ale i rozwiązania o bardzo niskiej awaryjności.

Monosferyczna żywica jonowymienna to wysokiej jakości złoże, które równomiernie filtruje wodę.

Węgiel aktywny jest produkowany z łupin orzechów kokosowych we włoskich fabrykach. Ten typ węgla aktywnego jest uznawany za jeden z najtrwalszych, o największej powierzchni filtracyjnej.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero ma jeszcze jedno bardzo ciekawe i ważne rozwiązanie. Urządzenie posiada ustawienia głowicy sterującej Ecoperla Perfect System, dzięki którym znacznie spadają koszty eksploatacji, a na regenerację pobierane są najmniejsze możliwe ilości soli tabletkowanej i wody.

10 lat gwarancji

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Zmiękczacz wody Ecoperla Hero jest objęty aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.

Ecoperla Hero – prawdziwy bohater!

Ecoperla Hero jest doskonałą propozycją dla tych, którzy cenią wysoką jakość wykonania oraz pragną korzystać z wody idealnie dopasowanej do swoich potrzeb. Nowość od marki Ecoperla doskonale radzi sobie z uzdatnianiem wody z każdego ujęcia. To innowacyjny sposób na pozyskanie wody miękkiej i smacznej na cały dom, dla całej rodziny.

zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero