Woda alkaliczna posiada przyjazną dla naszego organizmu strukturę dzięki czemu łatwiej się wchłania i umożliwia pełniejsze nawodnienie też na poziomie komórkowym. Dbając o odpowiedni poziom nawodnienia powinniśmy wybierać zawsze wody o wysokim stopniu jonizacji. Dzięki temu organizm będzie przechowywał mniejszą ilość wody co poprawi naszą figurę oraz nastrój.

Istnieje także żywa woda, którą jesteśmy wstanie uzyskać w procesie elektrolizy. Żywa woda odkwasza organizm (sama ma odczyn zasadowy). Dodatkowo pomaga przy wrzodach i przyśpiesza gojenie się ran oraz osłabia dolegliwości alergiczne.

Na rynku dostępne jest wiele urządzeń, które zapewnią nam wodę o odpowiedniej jonizacji oraz odczynie. Jonizatory wody to propozycja dla tych osób, którym zależy na spożywaniu zdrowej wody o odpowiednich właściwościach. A w jaki sposób te niepozorne urządzenia zmieniają zwykłą wodę w zdrowy napój?

Wszystko dzięki zjawisku elektrolizy. W urządzeniu woda jest rozdzielana na kwaśną oraz alkaliczną, dzięki dwóm elektrodom – ujemnej oraz dodatniej. O ile wodę alkaliczną możemy oczywiście spożywać, o tyle woda kwaśna również bez wątpienia przyda się w gospodarstwie domowym, chociażby do mycia naczyń czy podłóg.

Sposobem na pozyskanie wody alkalicznej doskonałej do picia jest zastosowanie systemu odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa. O parametrach tego urządzenia można przeczytać tutaj https://www.zestudni.pl/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/ . Podnoszenie pH wody oraz wzbogacanie jej w magnez jest możliwe dzięki Ecoperla Elixir.