Filtry i wkłady Honeywell to elementy niezwykle skutecznego systemu uzdatniania wody na drodze jej mechanicznej filtracji. Usuwanie ziarenek piasku, drobinek rdzy, strzępków konopi oraz innych zanieczyszczeń stałych odbywa się na drodze ich zatrzymania na drobnosiatkowym wkładzie. Wkłady Honeywell dostępne są w mikronażu 20, 50, 100, 200, 300 i 500 mikronów, co umożliwia skuteczne przefiltrowanie wszelkich zanieczyszczeń. Duża odporność na uszkodzenia i trwałość umożliwia długie ich stosowanie oraz częste płukanie i czyszczenie.

Czyszczenie filtrów odbywa się na zasadzie tzw. przepływu wstecznego, nie blokującego jednoczesnego dostępu filtrowanej wody. Uskutecznia to działanie filtrów i nie wymaga ich częstego serwisowania. Filtry Honeywell są bardzo łatwe i wygodne w montażu i obsłudze, zaś komponent, z których są wykonane, są doskonałej jakości. Mogą być zamontowane nawet w trudno dostępnych miejscach, na rurach pionowych i poziomych.

Z racji ogromnej wydajności i dużej powierzchni filtrowania, filtry Honeywell doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach czy domach, ale także w instalacjach przemysłowych. Opcja dodatkowego wyposażenia w postaci regulatora ciśnienia lub automatu do czyszczenia sprzyja ergonomii użytkowania filtrów Honeywell.