Budowa urządzeń marki Cintropur jest bardzo specyficzna, ponieważ opiera się na zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Nowoczesne filtry Cintropur są wyposażone w specjalistyczne wirówki. Element ten pozwala na obróbkę wody przy użyciu efektu cyklonu.

Zestawy zawierają specjalne klucze serwisowe, a także wkłady polipropylenowe Cintropur o pewnej ilości mikronów. Wkłady polipropylenowe Cintropur są powszechnie stosowane do zmniejszenia zanieczyszczeń mechanicznych, które mogą występować w wodzie. To sprawia, że są one odpowiednie do usuwania szlamu i osadów, takich jak błoto, piasek czy rdza.

Najnowsza generacja filtrów

Filtry Cintropur operują o technologią najnowszej generacji, która czyści cyklonem. Są wykonane przy użyciu najlepszych materiałów i odpowiednich technologii produkcji. Dzięki temu dokładnie oczyszczają wodę, a ich elementy są trwałe i starannie wyrafinowane pod względem budowy. Dodatkową zaletą jest to, że filtry Cintropur należą do najtańszych na rynku. Ponadto ich koszty eksploatacji są wyjątkowo niskie, co w połączeniu z dużą trwałością daje użytkownikowi możliwość skorzystania z bardzo dobrej inwestycji. Natomiast wkłady Cintropur są nie tylko tanie, ale też wytrzymałe.

Maksymalna efektywność

Filtry Cintropur mają na celu maksymalizację wydajności. Dlatego nawet przy oczyszczaniu wody w bardzo dużych obiektach nie powodują spadku ciśnienia. Filtry Cintropur odznaczają się również standardowym użyciem specjalnej wirówki, która zmusza strumień wody do przepływu w strumieniu. Tak więc siła odśrodkowa wytrąca w ten sposób największe cząstki zanieczyszczeń w dół soczewki. Jednocześnie tuleja filtracyjna gwarantuje ostateczną filtrację zgodnie z dokładnością określoną przez użytkownika. Na dole soczewki znajduje się korek spustowy, który umożliwia okresowe czyszczenie filtra z dużych zanieczyszczeń.