Odwrócona osmoza uznawana jest za jeden z najbardziej dokładnych i precyzyjnych procesów oczyszczania wody dostępnych obecnie na rynku. Odpowiedni system osmotyczny pozwala na usunięcie z cieczy wszelkich wirusów, bakterii oraz innych substancji potencjalnie niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia i życia. Odwrócona osmoza jest skuteczniejsza niż nanofiltracja i ultrafiltracja.

Woda, która doskonale sprawdzi się w kuchni

Woda poddana filtracji w systemie odwróconej osmozy jest krystalicznie czysta i miękka, dzięki czemu z powodzeniem sprawdza się w zastosowaniu domowym, np. w kuchni. Nie pozostawia osadu i może być podawana dzieciom. Pozbawiona zbędnych dodatkowych substancji woda jest bardziej klarowna i pozwala na przygotowanie znacznie smaczniejszych i bardziej aromatycznych napojów czy potraw.

Woda pełna minerałów

Proces odwróconej osmozy pozbawia wodę minerałów. Dlatego wykorzystujące ją systemy filtrujące bardzo często wyposażane są w specjalne mineralizatory i wkłady rewitalizujące, które odpowiadają za wyrównanie ich poziomu. Filtry mineralizujące pozwalają na zachowanie w filtrowanej wodzie wszystkich minerałów niezbędnych dla człowieka. Wszystkie te zalety powodują, że odwrócona osmoza uznawana jest za najchętniej kupowany system filtrujący w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.