Filtry i wkłady są domeną belgijskiej marki Cintropur już od ponad 40 lat. Uzdatnianie wody to ciągle dziedzina, w której zapotrzebowania na tego typu urządzenia nie ma końca. Firma stosuje do produkcji wytrzymałe materiały i stara się ulepszać swoje produkty. To dzięki temu stają się one z roku na rok jeszcze bardziej wydajne i oszczędne. Każdy posiada wszystkie potrzebne atesty.

Filtry Cintropur

Filtrów używa się zarówno w domu jak i przemyśle. Nakłada się je na rury. W tych pierwszych chodzi głównie o ochronę instalacji domowych. Filtr można też umieścić przed zmiękczaczem do wody. Seria skierowana do przemysłu nadaje się na przykład do filtracji wody deszczowej i studziennej. Lampy bakteriobójcze również zajmują się uzdatnianiem wody deszczowej czy tej z ujęć przydomowych. Dzięki światłu UV zabijają bakterie i umożliwiają jej użycie.

Wkłady Cintropur

Wkłady również są przyczyną sporych oszczędności wynikających z używania produktów belgijskiej marki. Wszystko dzięki naciągnięciu wkładu i zwiększeniu tym samym jego powierzchni. W serii domowej produkt najlepiej dobrać do rodzaju zanieczyszczeń, z jakimi ma on sobie poradzić. Seria przemysłowa sprawdzi się w trudnych zadaniach. Węgiel aktywny uzupełni z kolei filtry z inżektorem.