Czasem można wyczuć, że woda nie do końca jest czysta. Wiele zanieczyszczeń jednak dobrze się ukrywa i nie daje o sobie znać. Warto badać wodę, aby wykrywać takie związki jak azotany, będące czasem nawet i śmiertelnym zagrożeniem.

Szkodliwość azotanów

Azotany w wodzie są zagrożeniem, gdyż podobnie jak wiele bakterii czy wirusów, związki te sprawiają, że w organizmie człowieka rozwijają się choroby. Jedną z popularniejszych konsekwencji działania azotanów jest sinica u niemowlaków. U starszych dzieci i u dorosłych sporadycznie także zdarza się, że występuje ta choroba po kontakcie właśnie z azotanami.

Co więcej, usuwanie azotanów powinno odbywać się natychmiast, gdy tylko ich stężenie niebezpiecznie wzrośnie, z racji tego, że związki te zwiększają znacząco ryzyko wystąpienia w przyszłości któregoś z nowotworów.

Czy można skutecznie usuwać azotany?

Niewątpliwie, skuteczne usuwanie azotanów jak najbardziej jest dzisiaj możliwe. Konieczne jest posiadanie stosunkowo niewielkiego urządzenia jak polskiej marki Ecoperla Nitratower. Oczywiście, może to być również sprzęt innej firmy. Niemniej jednak, Ecoperla Nitartower to urządzenie sprawdzone, nie warto wypróbowywać niczego, czego działanie nie jest pewne.