filtry narurowe i wkłady dopasowane do nich

Filtry mechaniczne – jak dobrać je do swojej instalacji?

Woda jest nam niezbędna do życia. W budynku mieszkalnym służy nam do spożywania, mycia, prania, sprzątania, ogrzewania i wielu innych czynności. Niestety, może ona posiadać wiele zanieczyszczeń pod postacią ciał stałych nierozpuszczalnych w wodzie oraz związków, które się w niej rozpuszczają.

Coraz częściej hydraulicy zalecają zainstalowanie urządzeń filtracyjnych (przezroczyste pojemniki posiadające białe wkłady). W związku z tym, łatwo jest kontrolować wymianę wkładów.

Rodzaje wkładów filtracyjnych

Najpopularniejszy jest wkład mechaniczny, który pierwszy oczyszcza wodę z ciał stałych nierozpuszczających się w wodzie. Wkład mechaniczny oczyszcza wodę z pasku, ziemi, resztek instalacji, kawałków rdzy i innych ciał. Dopiero po oczyszczeniu wody filtrem mechanicznym, można ją dalej poddawać procesom uzdatniającym.

Inne wkłady do filtrów narurowych

Wkład węglowy oczyszcza wodę z chloru i jego pochodnych oraz ołowiu. Wkład odżelaziający oczyszcza ją ze związków manganu oraz związków żelaza. Wkład zmiękczający oczyszcza wodę z jonów wapnia i jonów magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody. Wkłady antybakteryjne oczyszczają wodę z bakterii.

Wkłady filtracyjne poza oczyszczaniem wody, poprawiają jej smak, zapach oraz kolor.

Posted in Usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych and tagged .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.