W polskich sklepach internetowych z branży uzdatniania wody pojawiły się zmiękczacze wody korzystające z głowic sterujących chińskiej firmy Fobrite. Atrakcyjny wygląd i naprawdę dobra cena przyciągają. Co jednak z zaworem sterującym? Czy Fobrite można zaufać, a może należy trzymać się z daleka od komponentów ich produkcji?

Dobór odpowiedniego zmiękczacza wody

Centralne zmiękczacze wody działające na zasadzie wymiany jonowej to obecnie bardzo popularne i najczęściej polecane urządzenia służące walce z wysokim stopniem twardości wody. Można mówić o dwóch rodzajach tych produktów: kompaktowych zmiękczaczach wody oraz dwuczęściowych zmiękczaczach wody.

Odpowiednią wielkość i ilość złoża dobiera się na podstawie stopnia twardości wody, zużycia wody, ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, miejsc poboru wody.

Jeśli chodzi o sam zmiękczacz wody to przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość złoża filtracyjnego, dodatkowe funkcje oraz głowicę sterującą.

Głowica sterująca w zmiękczaczu wody musi być dobrej jakości!

W zmiękczaczach wody zazwyczaj możemy się spotkać z automatycznymi głowicami sterującymi. Te komponenty są niezwykle istotne, ponieważ odpowiadają za prawidłowe przeprowadzenie procesu zmiękczania oraz regeneracji. Muszą być dobrej jakości, by łatwo nie ulegały awarii.

Każda usterka grozi problemami, wydatkami i nieprawidłowym zmiękczaniem wody. Właśnie z tego powodu przyszłym użytkownikom poleca się dokładne przyjrzenie się temu komponentowi oraz poczytanie opinii i dodatkowych informacji o producencie.

Z reguły przestrzega się przed wyborem produktów pochodzących z Chin. W wielu głowach dość głęboko zakorzeniło się przekonanie, że towary produkowane w tamtych stronach są naprawdę złej jakości i lepiej ich unikać zwłaszcza przy większych inwestycjach. Obecnie jednak rynek chiński może pochwalić się wieloma firmami, które próbują zmienić to przekonanie i stawiają na jakość, a nie wielkość produkcji.

Najlepsze przykłady to oczywiście firmy z branży telefonii komórkowej, czyli Xiaomi oraz Huawei, natomiast z branży uzdatniania wody do tych firm można dołączyć Fobrite.

Fobrite – firma z europejską filozofią

Fobrite powstał w 2006 roku. Ta firma jest uznawana za pioniera w produkcji głowic sterujących do zmiękczaczy wody na terenie Chin. Warto podkreślić, że specjalizują się w tworzeniu, produkcji i dystrybucji tylko i wyłącznie zaworów sterujących do zmiękczaczy wody przeznaczonych do gospodarstw domowych oraz dużych urządzeń zmiękczających wodę przeznaczonych do przedsiębiorstw.

Choć historia Fobrite nie jest zbyt długa, to z całą pewnością nie można odmówić im wiedzy na temat komponentów, których wyrobem się zajmują. Brak dywersyfikacji działalności i nastawienie jedynie na jedną dziedzinę zaowocował bardzo dobrymi efektami.

Mimo że firma ma swoją siedzibę w Chinach, to ich filozofię można uznać za bardzo europejską. Stawiają przede wszystkim na zasoby ludzkie, solidność, a także zadowolenie klienta końcowego.

Produkty powstają zgodnie z dobrymi praktykami. Firma wdraża w życie hasła takie jak: równość zaufanie, wzajemny szacunek, utrzymanie dobrych standardów pracy.

Jak powstają głowice sterujące od Fobrite?

Nad projektem głowic sterujących Fobrite pracuje sztab specjalistów. Wszyscy posiadają spore doświadczenie, jeśli chodzi o te komponenty do zmiękczaczy wody. Każda konstrukcja przechodzi szczegółowe testy oraz badania. To samo dotyczy materiałów, z których potem są tworzone.

Fobrite nie można też odmówić dobrych wzorców, ponieważ głowice sterujące są wzorowane na tych produkowanych pod marką Fleck. Jest to obok Erie i Clack jedna z najbardziej znanych, docenianych i najchętniej wybieranych marek głowic sterujących na świecie i cieszy się bardzo dużą renomą.

Po zaakceptowaniu projektu prototyp trafia do produkcji, a następnie dystrybucji. W razie jakichkolwiek pytań i problemów pomocą służy dział serwisowy Fobrite. Firma działa więc kompleksowo, a ich produkty zaczynają zyskiwać odbiorców na całym świecie.

Pełna certyfikacja głowic sterujących

Fobrite otrzymał już do tej pory ponad sto patentów i certyfikatów. Wszystkie potwierdzają jakość oferowanych głowic sterujących. Są to certyfikaty lokalne oraz międzynarodowe. Wśród nich najważniejszym jest certyfikat ISO 9001.

Pełna możliwość serwisowania

Największą zaletą głowic sterujących Fobrite oraz powodem, dla którego nie warto ich od razu skreślać jest pełna możliwość przeprowadzenia serwisu komponentu. Jeśli dojdzie do awarii można bez problemu rozkręcić zawór, przeprowadzić niezbędne prace, a następnie złożyć.

Obecnie wielu producentów wytwarza głowice, które trzeba wymieniać w całości w razie wystąpienia kłopotów, a to nie jest ekonomiczne, ani też wygodne.

Pochodzenie nie musi świadczyć o jakości

Fobrite udowadnia, że chińska firma może działać zgodnie z europejskimi standardami i proponować całkiem dobre produkty w przystępnej cenie. Pochodzenie nie musi wcale świadczyć o złej jakości. Ta firma chce zaistnieć na światowym rynku uzdatniania wody, pokazując solidną produkcje, a to wystarczający argument, by wziąć zmiękczacze wody z ich komponentem pod uwagę.

Firma Fobrite stawia na solidność oraz trwałość produkowanych głowic sterujących