Promieniowanie UV w lampach bakteriobójczych

Zwalcz bakterie obecne w wodzie ze studni na dobre!

Lampa UV do dezynfekcji wody to kompaktowe urządzenie o niezbyt dużych gabarytach, które dodatkowo jest bardzo proste w obsłudze. Ponadto jej znaczenie jest niebagatelne, ponieważ pomaga ona w szybkiej i skutecznej dezynfekcji wody za pomocą promieni ultrafioletowych.

Budowa lampy UV – z czego składa się to urządzenie?

Lampa UV to nowoczesne urządzenie, które składa się z kilku podstawowych i bardzo istotnych elementów. Przede wszystkim urządzenie jest wyposażone w specjalny czujnik, komorę naświetlania oraz lampy lub lamp, które emitują promieniowanie UV. Lampy umieszczone są w komorze naświetlania. Woda przepływa wzdłuż urządzenia i zostaje poddawana naświetlaniu. Grubość warstwy wody jest dobrana w taki sposób, aby poziom naświetlania był jak najbardziej optymalny. Ponadto trzeba podkreślić, że naświetlanie odbywa się w sposób ciągły i powtarzalny. Co pewien okres czasu należy jedynie wymienić promienniki, których żywotność to zazwyczaj 8000 godzin lub 1 rok.

Najlepsze rozwiązanie dla wody ze studni

Sterylizacja wody ze studni również powinna odbywać się za pomocą lampy UV. Bakterie w wodzie są niszczone w trakcie naświetlania – promienie UV są absorbowane przez struktury wirusów. W następnej kolejności następuje rozpad ich łańcucha DNA.

Posted in Usuwanie zanieczyszczeń z wody ze studni and tagged .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.