Woda bogate w związki organiczne, chlor oraz inne substancje, jest niezwykle niezdrowa. Nie powinniśmy jej spożywać, jeśli nie zainwestowaliśmy w specjalne urządzenie uzdatniające wodę. Opcji filtracji jest wiele, ale ważne, by wybrać wariant skuteczny i ekonomiczny. Dobrym rozwiązaniem jest kolumna węglowa, która wyróżnia się wysoką wydajnością, a także bezawaryjnością.

Proste działanie kolumn węglowych

Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower bazują na złożach węgla aktywnego. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli butli wypełnionej złożem, a także głowicy, która steruje pracą urządzenia.

Warto dodać, że zastosowanie głowicy mechanicznej jest znacznie mniej problematyczne i tańsze w porównaniu z głowicą automatyczną. O konieczności oczyszczenia złoża zadecydujemy samodzielnie. Wpływa to na niższy koszt użytkowania.

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.

Poznaj bliżej serię Ecoperla Carbotower na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Zalety węgla aktywnego

Węgiel aktywny neutralizuje szkodliwe substancje zawarte w wodze m.in. chlor i jego pochodne, związki organiczne, metale ciężkie.

Dzięki jego działaniu możemy otrzymać czystą, bezzapachową, a także zdrową wodę. Poprawiają się również walory smakowe, dzięki czemu nadaje się ona do bezpośredniego spożycia. Zaletą takiego złoża jest również rzadka konieczność jego regeneracji.