Wytrącające się w wodzie związki organiczne i nieorganiczne potrafią sprawić, że nie będzie się ona nadawała do picia. Podwyższona twardość natomiast może uniemożliwić nawet kąpiele.

Stacje wielofunkcyjne – czy są skuteczne?

Specjaliści w przypadku problemów z wodą zalecają najczęściej skorzystanie ze stacji wielofunkcyjnej. Czy jednak jest to skuteczne rozwiązanie?

Wydaje się, że wiele zależy od tego, z jakiej stacji wielofunkcyjnej się korzysta. Są oczywiście takie, których poszczególne części są kiepskie a zastosowany system mało wydajny. Tego typu stacje oczywiście kompletnie nie pomagają w oczyszczaniu wody. Jednakże, są też takie stacje jak polskiej marki Ecoperla Multicab lub też Ecoperla Multitower. Tego typu urządzenia są już o wiele lepsze. Ich używanie prowadzi do rzeczywistej poprawy jakości wody. Warto zauważyć, że poprawa dotyczy zarówno czystości wody jak również jej twardości.

Zanieczyszczenia i twardość – w jaki sposób szkodzą?

Jeśli chodzi o zanieczyszczenia trudno określić co konkretnie wywołują, gdyż to wszystko zależy od rodzaju związku organicznego czy też nieorganicznego. Związki te potrafią wywoływać bardzo zróżnicowane choroby. Twarda woda natomiast zdrowiu szkodzi w stopniu nieznacznym, jednak niszczy sprzęty, które jej używają, przede wszystkim chodzi o pralkę.