Uniwersalne usuwanie zanieczyszczeń z wody

Multifunkcyjne systemy uzdatniania wody rozwiązują jednocześnie wiele problemów, które mogą przyczynić się do pogorszenia stanu jakości wody. Tzw. złoże multifunkcyjne znajdujące się w każdym tego typu filtrze posiada uniwersalne właściwości, które mogą usunąć nawet kilka zanieczyszczeń z wody w jednym czasie.

To specjalnie selekcjonowanie i dobierane złoże składa się ze składników o niezwykle wysokim stopniu funkcjonalności do m.in: wymiany jonowej oraz adsorpcji szkodliwych substancji organicznych.

Multifunkcyjne filtry do wody dzięki swoim właściowościom usuwają z wody jednocześnie twardość wody i substancje organiczne, amoniak, azotany, żelazo i mangan. To ekonomiczne a zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie.

Korzyści ze stosowania urządzeń multifunkcyjnych

Filtry mulitunkcyjne usuwają z wody szerokie spectrum zanieczyszczeń – m.in redukują podwyższony poziom twardości wody, usuwają zanieczyszczenia mechaniczne, usuwają z wody zbędne pokłady żelaza, manganu i amoniaku. 

Filtry multifunkcyjne są ekonomiczne w działaniu, występują w różnych rozmiarach w zależności od wydajności i zastosowania, nie wymagają stosowania środków chemicznych w procesie regeracji złoża. Do tego celu wystarczy zwykła sól tabletkowana. Stacje multifunkcyjne są łatwe w instalacji jak i w późniejszej eksploatacji. Są zautomatyzowane i działają bezobsługowo.

Zastosowanie tego typu wariantu uzdatniania wody powinno być poprzedzone kompleksową analizą wody i konsultacją z technologiem wody.

5 w 1 to w tym wypadku nie tylko hasło reklamowe

Schemat działania urządzeń multifunkcyjnych podobnie jak w przypadku zmiękczaczy wody oparty jest o wymianę jonową ale o znacznie szerszych możliwościach usuwania z wody szkodliwych zanieczyszczeń.

Uniwersalność i funkcjonalność filtrów multifunkcyjnych

Filtry multifunkcyjne z powodzeniem zastępują wiele innych filtrów starszych generacji (mniej uniwersalnych). filtry działają sprawnie bez konieczności inwestowania w różnego rodzaju środki uaktywniające i czyszczące, są też niemal bezawaryjne.