Zmiękczacze wody

Kompaktowe zmiękczacze wody

Najbardziej popularna marka kompaktowych zmiękczaczy wody na polskim rynku to Ecoperla Slimline

Jednolita, kompaktowa konstrukcja (w jednej obudowie znajduje się zbiornik na sól oraz butla ze złożem jonowymiennym) tego typu zmiękczaczy sprawia, że z powodzeniem wykorzystuje się je do zastosowań domowych. To centralne urządzenia, które zmiękczają wodę na cały dom. W zależności od zużycia wody oraz liczby użytkowników można dobrać konkretny rozmiar zmiękczacza wody. Najmniejsze modele mają po 6 litrów złoża. Największe z kolei są zmiękczacze o pojemności 30 litrów złoża.

Każdy kompaktowy zmiękczacz wody składa się z kilku komponentów. Głowica elektroniczna - steruje pracą całego urządzenia, odpowiada m.in: wykonywanie regeneracji i zasysanie wystarczającej ilości soli potrzebnej do regeneracji złoża. Zabezpieczenia antyprzelewowe chroni przed zalaniem pomieszczenia w którym znajduje się zmiękczacz. Zawór solankowy odpowiedzialny za doprowadzenie soli. Każdy komponent dobierany jest bezpośrednio przed producenta danego modelu zmiękczacza wody. Dlatego niezwykle istotne jest z punktu widzenia użytkownika jest by dobrać urządzenie składające się z markowych podzespołów. 

 

Dwuczęściowe zmiękczacze wody

To ukłon w stronę bardziej wymagających klientów. Zestaw gdzie występuje osobno butla ze złożem i zbiornik na sól.

Dwuelementowe zmiękczacze wody można stosować zarówno na potrzeby domowe oraz w przemyśle. Zmiękczacz dwuczęściowy w domu to ukłon w stronę bardziej wymagających i klientów, którym zależy na konkretnych podzespołach w urządzeniu np. głowicy sterującej czy konkretnym modelu żywicy jonowymiennej.

W przemyśle stosuje się zmiękczacze dwuczęściowe o podwyższonych wydajnościach. Stąd też rozmiary tych urządzeń mogą zdecydowanie przewyższać rozmiary zmiękczaczy o kompaktowej obudowie.

W przypadku zmiękczaczy dwuczęściowych podzespoły dobierane są pod konkretne potrzeby i przeznaczenie przez samego sprzedawcę rzecz jasna po konsultacji z klientem.

Schemat działania jest identyczny jak w przypadku kompaktowych zmiękczaczy - butla wypełniona jest złożem - najczęściej żywicą Purolite bądź Lanxess sterowana głowicą.

Skutki użytkowania twardej wody

Twarda woda powoduje powstawanie kamienia w czajniku i osadów na armaturze łazienkowej. Ma negatywny wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Jest złym przewodnikiem ciepła co prowadzi do strat energii cieplnej.

Miękka woda to komfort codziennego życia

Dzięki miękkiej wodzie zapomnimy o nieustannie powstarzającym się czyszczeniu armatury łazienkowej, ochronimy przed zepsuciem nasz sprzęt AGD, już nigdy więcej nie zobaczymy kamienia w czajniku.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS
Wydajne dwuczęściowe zmiękczacze wody Ecoperla Softower