Zmiękczacze wody to jedne z urządzeń, które pozwalają zmniejszyć problem z osiadaniem kamienia kotłowego na elementach takich jak wnętrze rur czy naczyń kuchennych. Tego typu osad wydaje się niegroźny, ale może być powodem istotnych awarii. Dlatego warto poznać zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco.

Zmiękczacz wody jest niezbędny zwłaszcza tam, gdzie woda jest wyjątkowo twarda. Za twardą wodę uważa się taką, która zawiera dużo jonów wapnia i magnezu. Taka woda jest dobra dla zdrowia, ale powoduje konieczność częstego czyszczenia armatury z kamienia. Tego typu osad można zauważyć nie tylko w rurach i takich urządzeniach jak pralka, ale również na szklankach i innego rodzaju naczyniach. Kamień kotłowy bardzo szybko osadza się także w urządzeniach służących do gotowania.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft wyróżnia się przede wszystkim łatwością instalacji. Można go zamontować w wyznaczonym miejscu bez większego trudu, ponieważ obudowa urządzenia jest niezwykle kompaktowa. Wybierając między dwoma zmiękczaczami wody Erie IQsoft Eco warto zdecydować się na ten, który ma większy przepływ. Wszystkie modele są tak samo wygodne w obsłudze i instalacji, a ich regeneracja następuje automatycznie – należy jedynie pamiętać o uzupełnieniu soli.

Te zmiękczacze mają też dużo większą gwarancję od tych, które oferują pozostali producenci bowiem aż 3 lata na elektronikę, 5 lat na złoże i 10 lat na obudowę.