Podstawowa zasada działania

Urządzenia takie jak kolumny węglowe to produkty, których najważniejszym zadaniem jest usunięcie z wody niebezpiecznych i szkodliwych dla ludzi związków. Kolumna węglowa w podstawowej wersji złożona jest z butli wypełnionej węglem aktywnym a także  głowicy sterującej pracą całego urządzenia.

Wykorzystywane obecnie w kolumnach filtracyjnych złoża węglowe to substancje, które pozwalają na 12 miesięcy skutecznego oczyszczania wody. Po tym czasie należy je przeplukać. Płukanie kolumny węglowej odbywa się automatycznie.

Kolumny węglowe to centralne urządzenia, które uzdatniają wodę w całym domu dzięki czemu otrzymujemy w każdym punkcie poboru wody w budynku czystą i oczyszczoną wodę.

Właściwości węgla aktywnego

Węgiel aktywny to substancja, która posiada właściwości do neutralizowania substancji organicznych występujących w wodzie m.in. metali ciężkich, chloru i innych. Węgiel aktywny najczęściej występuje w formie granulatu i wykorzystuje się go w procesach oczyszczania i  separacji.

Właściwości absorpcji węgla aktywnego z powodzeniem wykorzystywane są w procesach uzdatniania wody. Zarówno na potrzeby domowe oraz w przemyśle.

Kolumny węglowe poprawiają smak, barwę i zapach wody. Usuwają pestycydy, fenole, metale ciężkie, chlor. Eliminują wszelkiego rodzaju związki organiczne jakie mogą występować w wodzie. Woda po przejściu przez kolumnę węglową jest klarowna i przede wszystkim pozbawiona nieprzyjemnego smaku i zapachu.

Węgiel aktywny – charakterystyka

Węgiel aktywny to substancja produkowana w różnych formach. Najczęściej granulek bądź proszku. Jest to sorbent produkowany z wyselekcjonowanych gatunków węgli, torfu, drewna a nawet orzecha.

Redukcja chloru i pozostałych związków organicznych

Kolumna węglowa usuwa z wody podrażniający chlor. Zapewnia również filtrację mechaniczną o dokladności ok. 20 mikronów. W urządzeniu nie zachodzi konieczność wymiany wkładów oraz uzupełniania mediów filtracyjnych.