Duża zawartość żelaza w wodzie to problem, którego nie można bagatelizować. Jeśli się pojawi, należy szybko reagować. Wbrew pozorom ten kłopot dotyczy bardzo wielu osób, które posiadają własne ujęcie wody.

Jakie są skutki korzystania z wody z dużą zawartością żelaza?

Chociaż żelazo nie jest groźne dla naszego życia, to korzystając z takiego ujęcia wody w dłuższej perspektywie czasu możemy mieć problemy zdrowotne. Mogą pojawić się problemy żołądkowe, zatrucia, podrażnienia dróg oddechowych, skóry, a także nadmierna próchnica zębów.

Ważne jest to, żeby woda ze studni była badana, od jej jakości zależy nasze zdrowie, ale także żywotność urządzeń AGD, armatury, a także smak przyrządzanych posiłków.

Odżelazienie wody

Odżelazienie wody to usunięcie z niej nadmiaru żelaza i manganu w drodze wstępnego utlenienia tych związków. Odżelaziacz to urządzenie przypominające butlę z tlenem, przeważnie ma konstrukcję pionową, jest dość prosty i skuteczny.

Za jego pomocą żelazo i mangan w wodzie jest usuwany, dzięki temu otrzymujemy czystą, przejrzystą i smaczną wodę zdatną do picia.

Obecnie na rynku są dostępne tego typu urządzenia, choć należy zwracać uwagę na ich jakość. Dobrze sprawdza się urządzenie polskiej marki z serii Ecoperla Sanitower, ono cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Stacje uzdatniania Ecoperla Sanitower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.