kolumna węglowa Ecoperla Carbotower z węglem aktywnym

Węgiel aktywny – idealny do oczyszczania wody

Węgiel aktywny to w dzisiejszych czasach dość powszechnie stosowana substancja. Materiał ten znany jest bardzo długo, bowiem według wielu źródeł po raz pierwszy zastosowany został już za czasów Hipokratesa.

Wówczas stosowane były jedynie w medycynie, do okładania ran, aby nie wydostał się z nich przykry zapach. W dzisiejszych czasach węgiel aktywny znany jest przede wszystkim jako doskonała substancje wchłaniająca wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jak chlor, jego pochodne, pestycydy, herbicydy.

Niektórzy są w stanie pokusić się nawet o stwierdzenie, że węgiel aktywny to obecnie najsilniejszy pochłaniacz/ adsorbent, jaki znany jest człowiekowi. Nic więc dziwnego że substancja ta stosowana jest bardzo często do uzdatniania wody.

Kolumny węglowe – sposób na dobrą jakość wody w domu

Doskonałym przykładem na to może być kolumna węglowa Ecoperla Carbotower. Jak twierdzą specjaliści już nawet pół kilograma węgla aktywnego, może efektywnie wchłonąć nawet tysiące zanieczyszczeń.

Wydajność jest jeszcze większa, jeśli złoże stanowi węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych. Taki właśnie znajduje się w kolumnach węglowych polskiej marki Ecoperla Carbotower. Są często wybierane do gospodarstw domowych ze względu na wysokiej jakości komponenty, solidność i trwałość.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny działa tak naprawdę na dwa sposoby. Pierwszy z nich to adsorpcja, drugi natomiast to redukcja katalityczna.

W drugim procesie przede wszystkim eliminowane są związki chloru i jego pochodne poprzez utlenianie wolnego chloru do innej postaci. Natomiast jeśli chodzi o adsorpcję, to ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku organicznych zanieczyszczeń.

Ecoperla Carbotower to kolumny węglowe polecane przez ekspertów.

10 lat gwarancji

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.

Posted in Fakty o uzdatnianiu wody, Poprawa jakości wody pitnej and tagged , , .

2 Comments

  1. Wahaliśmy się przed zakupem zmiękczacza, czy będzie smakować nam woda z niego, bo słyszeliśmy różne opinie. W końcu podrzucono nam pomysł zmiękczacza z węglem aktywnym, co według mnie super pomysł. Woda smaczna!

  2. Węgiel aktywny jest super w wykorzystywaniu w kosmetyce. Wybielanie zebów czy oczyszczanie twarzy – bardzo sobie chwalę jego działanie. Myślę, że jest na tyle wszechstronny,że cuda z wodą też może robic 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.