eksploatacja domowego zmiękczacza wody

Sprawdź, dlaczego warto mieć w domu zmiękczacz wody

Zmiękczacz wody to urządzenie wciąż jeszcze nie bardzo popularne na rynku. Tymczasem dzięki niemu można całkowicie zlikwidować problem twardej wody w gospodarstwach domowych.

Skutki działania twardej wody

Osady na armaturze łazienkowej i kuchennej, żółknięcie białych tkanin, suchość cery, mleczne naloty na naczyniach i ich matowienie, szybsze zużycie sprzętu AGD – za to wszystko może odpowiadać woda o nadmiernym nasyceniu jonami magnezu czy wapnia. Jest to kłopot,  z którym należy i mona skutecznie walczyć. Nie opłaca się przy każdym cyklu prania czy zmywania dorzucać tabletek zmiękczających, skoro w zasięgu ręki jest rozwiązanie o wiele bardziej proste i skuteczne.

Eksploatacja zmiękczacza wody

Zmiękczacz wody to urządzenie, które dzięki złożu w postaci żywicy jonowymiennej oczyszcza wodę z jonów magnezu i wapnia, zastępując je jonami sodu. Wymiana złoża raz na jakiś czas i regularnie uzupełniana sól tabletkowana to wszystkie zabiegi, jakie trzeba wykonywać, by zmiękczacz działał przez długi czas.

Nie męcz się z twardą wodą

Z problemem twardej wody nie trzeba się męczyć, skoro przy pomocy zmiękczacza wody można pozbyć się go raz na zawsze.

Posted in Zmiękczanie wody and tagged , , .

4 Comments

 1. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że zmiękczacz wody bardzo dużo zmienił w moim życiu. Na przykład zwolnił mnie z obowiązku sprzątania, a tego szczerze nienawidziłam. Szorowanie mnie przerastało, a każdy weekend tracił urok jak przychodziło do sprzątania. Zmywarka i pralka też mają się znacznie lepiej.

  • U mnie to samo, tylko że ja przeżyłam już dwie pralki i dobre żelazko, zanim kupiliśmy zmiękczacz. Naprawdę warto inwestować w zmiękczacz, szczególnie przy nowym domu, jeśli chce się dbać o niego i jego wnętrza.

 2. Parę tygodni temu nawet nie słyszałam o takich urządzeniach. Teraz trochę poczytałam i widzę,że to naprawdę może być dobra inwestycja w nowe mieszkanie, które jest w trakcie wykańczania 🙂 Być może będę mogła dzięki temu założyć czarne baterie w łazience 🙂

  • Polecam bardzo! 🙂 Zmiękczacz i czarne baterie 😀
   Trzeba i tak je czyścić, ale przy zmiękczaczu to się robi raz w tyg, a nie codziennie 🙂
   A tak serio, to zmiękczacz super wygodna sprawa. No i inwestycja w dom na pewno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.