ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

Prosty sposób na doszlifowanie jakości wody pitnej

Choć wodę pitną na co dzień pozyskujemy z różnych źródeł, to zdecydowanie wśród najczęściej wymienianych można umieścić wodę sprzedawaną w plastikowych butelkach. Korzystanie z takiej formy niesie jednak ze sobą pewne wady. Dziś zaprezentujemy bardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób na smaczną, czystą wodę!

Badania przeprowadzane w Polsce dowiodły, że zdecydowana większość z nas korzysta każdego dnia z wody butelkowanej. Wiele osób uznaje ją za smaczniejszą i bezpieczniejszą do spożycia od tradycyjnej kranówki. To źródło zaspokajania pragnienia ma jednak kalka kluczowych wad, które mogą również stanowić argumenty na zmianę nawyków i do poszukania alternatyw.

Przede wszystkim plastikowe butelki swoje ważą. Trzeba pójść do sklepu, poświęcić swój czas, zapłacić za nie i przydźwigać do domu. Po drugie woda butelkowana jest znacznie droższa od wody z kranu. Różnice w wydatkach mogą być nawet kilkunastokrotne, ponieważ w przypadku wody butelkowanej dochodzą wydatki za reklamę, dystrybucję, promocję opakowań, etc. Po trzecie są jeszcze kwestie ekologiczne. Z różnych mediów cały czas dostajemy alarmujące informacje o stanie środowiska i tonach plastiku dryfujących po oceanach. Wielu z nas nie chce dalej przykładać do tego ręki.

Jakie jest rozwiązanie?

Dość dobrym i coraz częściej stosowanym w wielu gospodarstwach domowych sposobem na czystą wodę są filtry kuchenne. Najpopularniejszymi i najdokładniejszymi są oczywiście systemy odwróconej osmozy, jednak przy wodzie mało i średnio zanieczyszczonej wystarczającym rozwiązaniem może okazać się system ultrafiltracji.

Domowe systemy ultrafiltracji są przeznaczone do podszlifowania jakości wody mało lub średnio zanieczyszczonej. Świetnie sprawdzą się, jeśli właściwości organoleptyczne wody wodociągowej nie odpowiadają do końca użytkownikom i nie chcą jej pić. Dzięki połączeniu wkładu z węglem aktywnym z membraną ultrafiltracyjną oczyszczona woda uzyskuje właściwy smak, neutralny zapach. Nie ma też barwy.

Systemy ultrafiltracji są szczególnie doceniane przez osoby, które chcą dopasować jakość wody do swoich potrzeb, jednak zależy im na zachowaniu naturalnych minerałów w wodzie. Membrana ultrafiltracyjna przepuszcza jony wapnia, magnezu, potasu, sodu.

Te systemy uzdatniania wody są bardzo docenione za energooszczędność, ekologiczność i ekonomiczność. Wynika to z kilku cech charakterystycznych dla tych produktów:

 • Nie powodują odrzutu do kanalizacji
 • Nie potrzebują środków chemicznych do działania
 • Nie mają zbiornika na magazynowanie wody
 • Nie zużywają energii elektrycznej

W dodatku pobór wody jest bardzo szybki, a serwis opiera się jedynie na wymianie wkładów filtracyjnych.

Nowa ultrafiltracja na rynku!

Na sklepowych półkach właśnie pojawił się nowy, oryginalny system ultrafiltracji. Jest to kolejna nowość od polskiej marki Ecoperla. Polska marka do tej pory nie miała jeszcze w swojej ofercie filtra kuchennego z membraną ultrafiltracyjną.

Dzięki temu uzupełniono ofertę o produkt dla osób, które:

 • Nie mają dużej kuchni i miejsca na montaż sporego systemu uzdatniania wody ze zbiornikiem
 • Mieszkają w bloku i chcą poprawić smak wody kranowej
 • Korzystają z centralnego filtra wody, jednak chcą doszlifować smak wody pitnej
 • Zależy im na zachowaniu minerałów w wodzie

Każdy komponent składający się na Ecoperla Slimline POU jest produkowany w europejskich fabrykach. Warto zaznaczyć, że to już kolejny produkt z serii Ecoperla Slimline, powstającej przy współpracy ze światowym liderem – Erie Water Treatment.

Filtracja wody opiera się na trzech etapach:

 • Filtracji wstępnej – wkład wstępny do filtracji mechanicznej o dokładności 5 mikronów
 • Filtracji na węglu aktywnym – wkład z prasowanego węgla aktywnego o dokładności 10 mikronów do doczyszczenia wody z zanieczyszczeń mechanicznych, redukcji chloru, pochodnych, związków organicznych i innych substancji mających negatywny wpływ na smak i zapach wody
 • Ultrafiltracja – membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona. Dzięki niej na drodze filtracji redukowane są niektóre metale ciężkie, cysty, wirusy i bakterie

Różnice między Ecoperla Slimline POU a standardowymi systemami

Nowość od polskiej marki Ecoperla różni się pod pewnymi względami konstrukcyjnymi od standardowych systemów ultrafiltracji. Ogromnym plusem jest dokładne wykonanie i trwałe materiały wykorzystane w produkcji.

A oto komponenty, na które warto zwrócić uwagę:

 • Wkłady filtracyjne – mają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną, dzięki czemu woda jest dokładniej oczyszczana. Wkłady wystarczy wymienić raz na rok. Są bardzo szczelne, nie ma szans na przedostanie się zanieczyszczeń z otoczenia i możliwości skażenia bakteriologicznego. Fenomenalna blokada obrotowa zapewnia bardzo szybką i łatwą wymianę wkładów
 • Montaż oparty o szybkozłącza – w konstrukcji wykorzystano szybkozłącza, dzięki którym montaż jest ekspresowy i nie dochodzi do powstawania wycieków
 • Wylewka – pobór wody jest szybki i higieniczny. Wewnątrz wylewki znajduje się specjalna wkładka chroniąca przed kontaktem wody z metalowymi częściami
 • Automatyczny zawór zwrotny – dzięki niemu nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia przed wymianą wkładów, a serwis przebiega bezproblemowo i błyskawicznie

Producent zachęca do samodzielnego montażu Ecoperla Slimline POU. Aby ten przebiegał szybko i pomyślnie, Ecoperla zapewniła wszelkie udogodnienia – pełny zestaw akcesoriów montażowych w pudełku, ilustrowaną instrukcję obsługi.

Postaw na ekologiczną, smaczną szklankę wody

Ecoperla Slimline POU jest prostym w montażu sposobem na smaczną wodę. Ta jest zawsze świeża i dostępna w każdych ilościach. Może z niej korzystać cała rodzina i zabrać ją ze sobą w butelce wielokrotnego użytku na trening, do szkoły lub pracy.

Posted in Poprawa jakości wody pitnej and tagged , .

2 Comments

 1. Bardzo fajna propozycja, szczególnie dla osób, które są przeciwnikami odwróconej osmozy (próbuję namówić męża od roku). A taki system filtruje na bieżąco, nie ma odrzutu do kanalizacji i nie oczyszcza z minerałów – dla mnie świetnie. Szukałam właśnie czegoś takiego i nie spodziewałam się, że znajdę 🙂

 2. Ktoś ma taki systemik wraz ze zmiękczaczem? 🙂 Potrzebuję jakiś mały filtr, niekoniecznie osmozę, ponieważ mam wodę z wodociągu dobrej jakości i zmiękczacz, ale smak wody nadal nie jest idealny. To dobra opcja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.