filtracja wody ze studni

Pokazujemy dobre i sprawdzone sposoby na wodę ze studni

Smaczną wodę, krystalicznie czystą i wolną od mikrobów chorobowych chcą pić wszyscy. Woda to życia, bez niej nie istniał by żaden organizm, więc należy jej się olbrzymi szacunek.

Niszczenie środowiska, spływające do rzek, jezior i zbiorników wodnych różne nieczystości sprawiają, że woda przed wpuszczeniem jej do systemu rur wodociągowych musi zostać uzdatniona do picia.

W oczyszczalniach przemysłowych są stosowane różnego rodzaju filtry i środki chemiczne, jak również czynniki biologiczne, które doprowadzają wodę do stanu bezpiecznego spożycia.

Indywidualne gospodarstwo domowe również może założyć tego typu „oczyszczalnię” wody

Wystarczy zainstalować specjalne urządzenie tak zwane stacja wielofunkcyjna i problem z twardością wody oraz zanieczyszczeniami żelaza, manganu czy amoniaku szybko zniknie. Stacja wielofunkcyjna systemem filtrów oczyszcza wodę i reguluje jej twardość.

Bardzo przydatnym urządzeniem jest odżelaziacz wody. Jest to stalowy zbiornik, wysoko odporny na korozję. Posiada zamontowane filtry, ale jego główne zadanie to napowietrzanie wody, dzięki czemu łatwiej usunąć jest związki żelaza, powodujące osad na sanitariatach i żółtawy kolor wody.

Problemem są też drobnoustroje. Mimo że ich nie widać są obecne w wodzie i jeżeli jest ich zbyt duże stężenie może dojść do zachorowań wśród ludzi. Dlatego najlepszym odkażaczem wody jest lampa bakteriobójcza. Wydziela ona promieniowanie UV, które likwiduje drobnoustroje chorobowe nie zmieniając przy tym składu wody.

Gdzie szukać urządzeń do uzdatniania wody?

Wszystkie te urządzenia są powszechnie dostępne w sklepach z branży uzdatniania wody, a ich działanie zasadniczo poprawia jakość wody pitnej.

Posted in Usuwanie zanieczyszczeń z wody ze studni, Zmiękczanie wody and tagged , .

2 Comments

  1. Wcześniej myśleliśmy, że woda ze studni to same zalety. Przede wszystkim jest tańsza od wodociągowej, a teraz bardzo czekamy aż doprowadzą do nas sieć. Woda, z której korzystamy jest bardzo zanieczyszczona. Planowane prace zaczną się dopiero za 4 lata. Nie wiem co robić do tego czasu…

  2. Ja osobiście boję się nawet wody wodociągowej. Mam zamontowaną osmozę, ponieważ zależy mi, żeby nie kupować dużo wody w butelkach, a surowa mi po prostu nie smakuje… A wiadomo, że woda z osmozy jest najczystsza. Mam również zmiękczacz, żeby nie męczyć się z osadami i suchą skórą, a woda u nas bardzo twarda z wodociągu. Warto dbać o wodę, bo to jednak podstawa w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.