Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum - nowości od marki Ecoperla do konserwacji urządzeń filtracyjnych

Nowe, proste w użyciu środki do pielęgnacji filtrów wody!

Na początku tego miesiąca (wrzesień 2018) na rynku pojawiły się dwa nowe produkty od marki Ecoperla. Są to preparaty stworzone z myślą o osobach, które już mają u siebie stacje filtracji wody. Poznajcie prosty sposób na konserwację swoich urządzeń filtracyjnych!

Jak już wiadomo, praktycznie każde większe urządzenie, które z założenia ma nam służyć przez długie lata, wymaga pewnego rodzaju pielęgnacji i konserwacji. Takie działania wykonuje się regularnie w celu zapewnienie właściwej czystości i wydajności.

Nie inaczej jest w przypadku urządzeń filtrujących wodę. Trzeba o nie dbać i pilnować, aby były czyste, by osiągać najlepsze efekty filtracji, cieszyć się zdrową i bezpieczną wodą.

O tym, aby samodzielny serwis sprawiał jak najmniej kłopotów, pomyślała marka Ecoperla. Do szerokiego asortymentu dołączyły preparaty Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter.

Czym jest Ecoperla Antibacter?

Ecoperla Antibacter jest wydajnym środkiem czyszczącym, w którego składzie można znaleźć dużą zawartość aktywnego chloru. Ma kilka zastosowań i można go używać do każdego rodzaju filtra wody.

Dawkowanie Ecoperla Antibacter do zmiękczaczy wody i podobnych urządzeń opiera się na wlaniu całej zawartości fiolki do wewnętrznej studni znajdującej się w zbiorniku na sól. Po aplikacji należy odczekać około 10 minut i wymusić proces regeneracji.

W przypadku systemów odwróconej osmozy należy postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez producenta filtra. Przy standardowych systemach odwróconej osmozy (ze zbiornikiem magazynującym wodę) zazwyczaj wystarczy użyć całego płynu.

Warto nadmienić, że w przypadku odwróconej osmozy, Ecoperla Antibacter jest bardzo łatwy i szybki w zastosowaniu. W porównaniu z tradycyjnymi tabletkami dezynfekującymi, nie trzeba czekać aż się rozpuści. Dzięki temu cały proces oczyszczania filtra jest znacznie krótszy.

Ecoperla Antibacter jest przeznaczony:

 • Dla właścicieli zmiękczaczy wody, jeśli chcą, aby ich urządzenie było cały czas utrzymywane w należytej czystości
 • Dla osób, które wykonują roczny serwis odwróconej osmozy – filtr należy dokładnie oczyścić za pomocą Ecoperla Antibacter jeszcze przed zamontowaniem nowego, rocznego zestawu wkładów. Preparat dokładnie oczyści klosze, wężyki, zbiornik, a nawet wylewkę.
 • Dla osób, które mają nieużywaną stację filtracyjną i chcą ponownie zacząć z niej korzystać – dezynfekcja przyda się w celach profilaktycznych
 • Koniecznie należy użyć Ecoperla Antibacter, gdy doszło do zanieczyszczenia bakteriami w instalacji.
 • Dla osób, które chcą zachować swoje urządzenie filtracyjne w jak najlepszym stanie – nie od dziś wiadomo, że czystość systemu przekłada się na jakość filtrowanej wody
 • Kiedy okaże się, że wyniki wykazały obecność bakterii w instalacji, a użytkownicy przez jakiś czas nieświadomie korzystali z takiej wody
 • Dla osób, które wyczuwają dziwny zapach wody po filtracji odwróconą osmozą, a wkłady zostały już wymienione.

Do czego służy Ecoperla Antidotum?

Ecoperla Antidotum to granulowany produkt przeznaczony do czyszczenia i ochrony złoża w zmiękczaczach wody. To doskonały sposób na usuwanie zanieczyszczeń takich jak żelazo, mangan i inne metale z powierzchni żywicy jonowymiennej.

Dozowanie nie jest skomplikowane i nie wymaga dodatkowego odmierzania. Wystarczy wsypać cały granulat do studni zmiękczacza wody, odczekać chwilę aż granulat się rozpuści i wymusić regenerację złoża. Podczas tego procesu wszystkie metale ciężkie zostaną usunięte z żywicy.

Preparat jest przeznaczony do każdego zmiękczacza wody – niezależnie od modelu, zawsze zadziała tak samo dobrze. Na problem metali w wodzie i w zmiękczaczach narażeni są tak samo użytkownicy wody wodociągowej i studziennej. Żelazo i podobne substancje występują zawsze, więc w każdym przypadku będą odkładały się na złożu pozbawiając je właściwości.

Ecoperla Antidotum należy zastosować koniecznie, jeśli w wodzie pojawiły się przekroczenia omawianych substancji.

Stosowanie tego środka dedykowanego zmiękczaczom wody niesie ze sobą kilka szczególnych zalet:

 • Wydłuża żywotność zmiękczacza wody – wydłużenie okresu użytkowania żywicy ma realny wpływ na oszczędności. Dzięki regularnemu stosowaniu Ecoperla Antidotum nie trzeba tak często wymieniać złoża (ta procedura to koszt nie tylko samego materiału, ale i usług świadczonych przez wykwalifikowaną ekipę serwisową)
 • Gwarantuje filtrację wody na najwyższym poziomie – żywica jonowymienna pozostaje tak samo wydajna przez cały czas, a więc woda jest zmiękczana w oczekiwanym stopniu
 • Urządzenie staje się bardziej odporne na awarie

Pielęgnacja i konserwacja na miarę każdego urządzenia

Oba produkty wyróżnia na tle innych prostota stosowania. Nie wymagają odmierzania czy przechowywania do kolejnego użycia. Bardzo upraszczają cały proces serwisowania, a także spełniają swoją rolę w sytuacjach, do których zostały przeznaczone.

Kolejnym plusem Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter jest to, że można ich używać do różnych typów urządzeń, niezależnie od producenta. Są uniwersalne i niedrogie.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki premierze produktów Ecoperla więcej osób zdecyduje się zadbać o swój filtr wody i czerpać z jego eksploatacji jak najwięcej.

Posted in Fakty o uzdatnianiu wody and tagged , .

One Comment

 1. Fajne preparaty. Właściwie to zastosowanie obu ma sens i ciężko się nie zgodzić z tym, że jednak o urządzenia filtracyjne, jak o wszystko, trzeba dbać. Dzięki takim jednorazowym fiolkom wierzę, że użycie to tylko chwilka, a efekty bardzo dobre i ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.