kolumna węglowa Ecoperla Carbotower w domu

Czy warto rozważyć zakup kolumny węglowej?

Woda bogate w związki organiczne, chlor oraz inne substancje, jest niezwykle niezdrowa. Nie powinniśmy jej spożywać, jeśli nie zainwestowaliśmy w specjalne urządzenie uzdatniające wodę. Opcji filtracji jest wiele, ale ważne, by wybrać wariant skuteczny i ekonomiczny. Dobrym rozwiązaniem jest kolumna węglowa, która wyróżnia się wysoką wydajnością, a także bezawaryjnością.

Proste działanie kolumn węglowych

Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower bazują na złożach węgla aktywnego. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli butli wypełnionej złożem, a także głowicy, która steruje pracą urządzenia.

Warto dodać, że zastosowanie głowicy mechanicznej jest znacznie mniej problematyczne i tańsze w porównaniu z głowicą automatyczną. O konieczności oczyszczenia złoża zadecydujemy samodzielnie. Wpływa to na niższy koszt użytkowania.

Warto również wziąć pod uwagę warunki gwarancyjne przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Tak dobre warunki świadczą o trwałości zastosowanych komponentów.

Poznaj bliżej serię Ecoperla Carbotower na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Zalety węgla aktywnego

Węgiel aktywny neutralizuje szkodliwe substancje zawarte w wodze m.in. chlor i jego pochodne, związki organiczne, metale ciężkie.

Dzięki jego działaniu możemy otrzymać czystą, bezzapachową, a także zdrową wodę. Poprawiają się również walory smakowe, dzięki czemu nadaje się ona do bezpośredniego spożycia. Zaletą takiego złoża jest również rzadka konieczność jego regeneracji.

Posted in Fakty o uzdatnianiu wody and tagged , .

3 Comments

  1. Nadal wielu ludzi niestety ma takie podejście, że montaż zmiękczacza wody to tylko i wyłącznie wydatek… zbędny wydatek. Tymczasem moim zdaniem jest to myślenie błędne, bo o wiele więcej kosztuje wymiana rur, pralki czy zmywarki. Na wielu stronach można znaleźć całe mnóstwo argumentów za tym, aby jednak walczyć z twardą wodą. Miękka nie jest szkodliwa, a minerały uzupełnia się poprzez pożywienie.

  2. Uwielbiam działanie węgla aktywnego pod każdą postacią. Do pewnego momentu miałam jedynie dzbanek i butelkę filtrującą z węglem aktywnym, jednak od niedawna gości u mnie zmiękczacz z węglem aktywnym 🙂 Nie dość, że woda jest miękka, to jeszcze bardzo smaczna i delikatna w kąpieli. Polecam bardzo! Zmiękczacz marki Ecoperla 🙂

  3. No może rzeczywiście warto. Węgiel aktywny ma szerokie zastosowanie w filtracji wody 🙂 Z pewnością poprawia jej zapach, smak i działanie na skórę. Taka kolumna może być fajna, nie jest to urządzenie dla każdego, ale fajny dodatek jesli ktoś np. uzdatnia wodę z żelaza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.