kolumna węglowa Ecoperla Carbotower w domu

Czy warto rozważyć zakup kolumny węglowej?

Woda bogate w związki organiczne, chlor oraz inne substancje, jest niezwykle niezdrowa. Nie powinniśmy jej spożywać, jeśli nie zainwestowaliśmy w specjalne urządzenie uzdatniające wodę. Opcji filtracji jest wiele, ale ważne, by wybrać wariant skuteczny i ekonomiczny. Dobrym rozwiązaniem jest kolumna węglowa, która wyróżnia się wysoką wydajnością, a także bezawaryjnością.

Proste działanie

Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower bazują na złożach węgla aktywnego. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli butli wypełnionej złożem, a także głowicy, która steruje pracą urządzenia. Warto dodać, że zastosowanie głowicy mechanicznej jest znacznie mniej problematyczne i tańsze w porównaniu z głowicą automatyczną. O konieczności oczyszczenia złoża zadecydujemy samodzielnie. Wpływa to na niższy koszt użytkowania. Poznaj bliżej serię Ecoperla Carbotower na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Cechy węgla aktywnego

Węgiel aktywny neutralizuje szkodliwe substancje zawarte w wodze m.in. chlor i jego pochodne, związki organiczne, metale ciężkie. Dzięki jego działaniu możemy otrzymać czystą, bezzapachową, a także zdrową wodę. Poprawiają się również walory smakowe, dzięki czemu nadaje się ona do bezpośredniego spożycia. Zaletą takiego złoża jest również rzadka konieczność jego regeneracji.

Posted in Fakty o uzdatnianiu wody and tagged , .

One Comment

  1. Nadal wielu ludzi niestety ma takie podejście, że montaż zmiękczacza wody to tylko i wyłącznie wydatek… zbędny wydatek. Tymczasem moim zdaniem jest to myślenie błędne, bo o wiele więcej kosztuje wymiana rur, pralki czy zmywarki. Na wielu stronach można znaleźć całe mnóstwo argumentów za tym, aby jednak walczyć z twardą wodą. Miękka nie jest szkodliwa, a minerały uzupełnia się poprzez pożywienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.