Usuwanie azotanów z wody

Azotany w wodzie? Uważaj mogą być niebezpieczne!

Azotany, czyli pochodne kwasu azotowego, stają się dla człowieka niezwykle niebezpieczne w dużych ilościach. To toksyczne substancje, których negatywny wpływ na zdrowie został potwierdzony. Bez wątpienia warto ich unikać. Nie jest to jednak proste, ponieważ azotany znajdują się w pożywieniu i wodzie. Jak więc zmniejszyć ich ilość w codziennej diecie? Czego warto unikać? Co należy ograniczyć?

Zwróć uwagę na jakość wody

Szczególną uwagę należy zwrócić na wodę, zwłaszcza jeśli jest to woda ze studni głębinowej. Przyjmujemy duże jej ilości, co przy mocnym zanieczyszczeniu może być szczególnie niebezpieczne. Wyjściem z tej sytuacji jest stacja do usuwania azotanów polskiej marki Ecoperla Nitratower ( https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html ), która pozwoli nam mieć pewność, że woda, której używamy, jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu.

Azotany w warzywach

Kolejna ważna kwestia to postępowanie z warzywami. Warto jest unikać ich trzymania w folii. Powoduje to, że azotany przekształcają się w bardziej toksyczne azotyny. Warto rzadziej spożywać bogate w azotany warzywa takie jak seler, szpinak, rzodkiewka, buraki czy marchew.

Codzienna dieta wolna od azotanów

Zastosowanie się do tych rad pozwoli uniknąć problemu ze zbyt dużą ilością przyjmowanych azotanów. Dzięki temu unikniemy niebezpiecznych konsekwencji związanych ze zdrowiem.

Posted in Fakty o uzdatnianiu wody and tagged , .

One Comment

  1. Jak wiadomo, azotany najczęściej zdarzają się na terenach rolniczych. My mieszkamy na obrzeżach miasta, a i tak zdarzyło się, że mieliśmy z nimi problem. Znaczne przekroczenie już kwalifikowało się do uzdatniania. Trzeba było zakupić stację na cały dom. Jest całkiem okej, tylko trzeba pamiętać o dosypywaniu soli tabletkowanej do zbiornika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.